Ana Sayfa

>

Lasiad

>

Lasiad Haberleri

YAYALAŞTIRMA PROJESİNDE ADIM ADIM

Laleli Bölgesi’ni Yayalaştırma Projesi hakkında, 13 Mart Cuma günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Saraçhane Ana binada toplantı gerçekleştirildi. Toplantı başlangıcında LASİAD, harita ve görseller eşliğinde bölgedeki sorunlar hakkında bilgilendirme yaptı. Ardından, esnafın beklentisi ve bölge misafirlerinin isteklerine göre Laleli’nin cazibesini arttırmak için neler yapılabileceğine dair önerilerde bulundu.

Yayalaştırma projesi hakkında İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı şunları kaydetti:

“Radikal bir değişiklikten bahsediyoruz, İstanbul’un göbeğinde geniş bir alanı araç trafiğine kapatmaktan, belli alışkanlıkları değiştirmekten bahsediyoruz. Yeni şeylere itiraz etme genelde, alışkanlıkların değişecek olmasından kaynaklanır. Değişim her zaman dirençle karşılanır ama alıştıktan sonra da yararları ön plana çıkmaya başlar. Biz, burada zaten kararı da alınmış, fikri alt yapısı oluşturulmuş bir projeden bahsediyoruz.  Burada bulunan herkesin projenin nasıl olması gerektiğine dair bir fikri var, ortak kesişim noktası yayalaştırmanın gerekliliğidir. Dolayısıyla herkesin aynı fikirde olduğu bir noktada detayları bir süre daha konuşuruz, önümüzdeki günlerde tekrar toplantı gerçekleştiririz ve uygulamayı nasıl yapacağımızı netleştiririz. LASİAD, Laleli esnafını bu kadar geniş ölçekli temsil ettiği noktada ve bu süreci desteklediği noktada bizler yaşayabileceğimiz sıkıntıları milimize etmiş oluruz. Uygulamanın hayata geçirilmesinde emniyet ayağı ve valilik ayağı var, herkes işin olumlu tarafında, yapalım kısmında.”

İBB Genel Sekreter Yardımcıları, Fatih Belediye Başkan Yardımcıları ve İBB Ulaşım Daire Başkanlığı bürokratlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıya LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, Başkan Vekili Muhammed Sancaktar, Başkan Yardımcısı Ahmet Turan, Sayman İrfan Akbaş, Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Çelik ve Genel Sekreter Şerafettin Yüzüak katıldı.

 

YAYALAŞTIRMA PROJESİNDE ADIM ADIM  - Laleli Dergisi