Ana Sayfa

>

Kültür - Sanat

>

Gezi

Romantizmin Durağı Şehirler

Dünyadan birçok aşığı misafir eden romantik şehirler vardır. Mimarisi, iklimi, kültürü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. 14 Şubat sevgililer gününe özel dikkat çeken şehirleri mercek altına aldık.  
Amsterdam
Kimine göre masal şehri kimine göre eğlencenin tam merkezi… Bu şehirden mutsuz dönmezseniz… Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam kanallarla çevrili küçük bir şehir… Bisikletle keyifli şehir turu yapabilir gece hayatının hızlı dünyasına ayak uydurabilirsiniz.  
Bali
Bali, huzurun tam adresi. Uçak bileti pahalı olsa da yaşamanın çok uygun olduğu Bali için vizeye ihtiyacınız yok. Tropik ormanları, güzel sahilleri ve rahatlatan masajıyla bu ada sizi ve sevgilinizi bekliyor.
Floransa
Kuzey İtalya’daki Toskana bölgesinin başkenti olan Floransa İtalyan Rönesans’ının doğum yeri olarak geçer. Böylesine güçlü ruhu olan bir yerin sizi heyecanlandıracağına eminiz.
Nice
Büyülü bir atmosfere ve manzaraya sahip olan bu romantik şehir aşkınızın temellerini güçlendirecek nitelikte. Nice’in masmavi denizine başka Fransız şehrinde rastlayamayacağınızı söylemek mümkün… 
Rio de Janeiro
Bu şehirde 2007 yılında dünyanın yedi harikasından biri seçilen Corcovado’yu yani İsa Heykeli’ni görebilirsiniz. Trenle ulaşabileceğiniz bu güzel eserden sonra Copacabana kumsalına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Sevilla
İspanya’nın güneybatısında yer alan bu sıcak şehirde Endülüs döneminden kalma esintileri hala hissetmek mümkün. Flamenko’nun merkezi sayılan bu şehirde Avrupa’nın en büyük üçüncü katedralini görebilirsiniz. 
 

Romantizmin Durağı Şehirler - Laleli Dergisi