Ana Sayfa

>

Kültür - Sanat

>

Beyaz Perde

En Güzel Aşk Filmleri…

Aşk filmlerinin büyük bir kısmı ucuz romantizm sayesinde hayranlarını bile itiyor. Ama bazı hikâyeler insanı derinden etkileyip, kahkahaya ve gözyaşına boğabiliyor. Bu listemizde, IMDB puanlamalarından da faydalanarak, en iyi aşk filmlerini derledik.
Âşıklar Şehri / La La Land 
Sebastian müzik aşığı, geleneksel jazz ezgilerinin kubbesinde çınladığı bir mekan hayalindedir. Mia kafeteryasında barista olarak çalıştığı film platosunun oyunculuk seçmelerine katılarak kendisine bir rol bulabilme telaşındadır. Sanatın farklı dallarına tutkun bu iki insan hayallerinin peşinden koşarken yolları kesişir ve birbirlerinden hoşlanırlar. Tabii ki hiçbir aşk kolay değildir ve hayat önlerine zorluklar çıkartacaktır. Bol ödüllü müzikal film bir modern zaman masalı olarak tanımlanabilir.
Gün Doğmadan (Before Sunrise)
Gün Doğmadan filmi, şans eseri bir trende tanışan yüksek lisans öğrencisi Fransız Celine ve Amerikalı Jesse’nin tutkulu aşını konu alıyor. Jesse’nin ertesi gün Viyana’dan uçağı vardır. Celine’e, hiç parası olmadığı için sabahlara kadar Viyana sokaklarında dolaşarak vakit geçirmek zorunda olduğunu söyler ve onun da kendisine eşlik etmesini işler. Ve bu ikili, ertesi sabah “gün doğmadan” hayatlarının en güzel gününü geçireceklerdir.
Aynı Yıldızın Altında (The Fault in Our Stars)
Hazel 16 yaşında ve 3 yıldır tiroit kanseriyle mücadele eden bir gençtir. Kanser akciğerine de sıçradığı için oksijen tüpüyle yaşamaya başlayan genç kız, bir kanser destek terapisi sırasında kendisi gibi kanserden mustarip olan Gus işe tanışır. Gus da yıllardır beyin tümörüyle mücadele etmektedir ve bu mücadelede bir bacağını kaybetmek zorunda kalmıştır. Bütün bu yaşadıkları zorluklara rağmen ikili arasında müthiş bir aşk başlar. Bütün zorluklara rağmen Hazel’in eskiden beri var olan bir hayalini gerçekleştirmek üzere bir yolculuğa çıkarlar.
Titanik (Titanic)
Büyük prodüksiyonu ve tam 11 Oscar ödülü ile unutulmazlar arasına giren film bu özellikleri dışında duygusal olarak izleyicilerin gönül telini en çok titreten filmler arasında yer alıyor. Aslında bir felaket filmi olan Titanik, merkezine de bir aşk öyküsü sığdırmayı başarmış. Farklı sosyal sınıflardan iki Titanik yolcusu olan Jack ve Rose arasında filizlenen aşk, önüne çıkan engelleri aşsa da onları bekleyen büyük felaket kaderlerini belirleyecek.
 
 
 

En Güzel Aşk Filmleri…  - Laleli Dergisi